Niektórym ludziom zasady zachowania w okolicznościach pożarowej zdając się konieczne tylko strażakom

Posted on 17/10/2020 7:38am

Niektórym ludziom zasady zachowania w sytuacji pożarowej zdając się konieczne tylko ludziom w czerwonych wozach gaśniczych. Wiadomo, że strażacy przechodzą wszelkiego rodzaju kursy, które mają sprawić, żeby świetnie umieli się odnaleźć w momencie gdy występuje z pożarem. Natomiast prawda jest taka, że wszyscy powinien zapoznać się z instrukcją bezpieczeństwa pożarowego. Na pewno widzieliśmy tego rodzaju instrukcję w szkole albo w ośrodku zdrowia. Tego typu instrukcja jest powiszona w widocznym miejscu, żeby wszyscy mogli się z nią zapoznać.

BHP
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Mimo, tego, że każdy widzi taką instrukcję muszą odbywać się zajęcia, które wyjaśniają krok po kroku wszystkie zawarty w takiej instrukcji punkty. Dobre poznanie takiej instrukcji pozwala na odpowiedniego zachowanie w momencie zaprószenia pożaru. Poza tym dobrze, gdy w budynku organizuje się próby, to znaczy ogłoszenie np. jest alarm pożarowy i w taki sposób przebiegają ćwiczenia, co pozwala na pewne przygotowanie praktycznie do takiej sytuacji.

Stolica naszego kraju zadbała o to, żeby we wszystkich miejscach, które są zobowiązane do tego ustawą były zawieszone instrukcje jak zachowywać się w razie pożaru. To sprawa, która jest niezmiernie ważna, inspekcja pracy zwraca na tego sporą wagę.

Czy chcesz wyszukać zbliżony materiał? Jeśli tak, to bez obawy kliknij ten odsyłacz i zerknij na stronę, która niewątpliwe także przypadnie Ci do gustu.

Zdaje nam się, że jeżeli sami jesteśmy ostrożni to na sto procent nie zostanie zaprószony u nas ogień. Jednak inna osoba może nieświadomie doprowadzić do katastrofy, a czasami bywa i tak, że dochodzi do samozapłonu. Tak, więc ppoż to
BHP
Author: Western Area Power
Source: http://www.flickr.com
istotny element podczas wszelkiego rodzaju zajęć z BHP.

Pamietajmy też o tym, że ludzie nie zawsze spamięta wszystko to, co przeczytają z powieszonej instrukcji, często część ludzi woli usłyszeć od kogoś informacji na konkretny temat. Wtedy naprawdę szybciej ogarnia wiedzę, a tak ważny tematyka, jak postepowanie w trakcie pożaru, na sto procent powinna być omówiona na szerszym gronie. Powinniśmy też uczyć małe dzieci, jak powinny zachowywać się w sytuacji zagrożenia. Dobrze przedstawić obrazki, które uzmysłowią im jak wielkie straty może dać ogień. Najmłodsi chwytają w mig, przez co w przyszłości będą umiały odróżnić, co mogą robić a czego lepiej nie robić. Więcej nt. Doradztwie BHP

Tags: ogień, pożar, obrazek, straż pożarna, instrukcja, samozapłon